Študijski programi

Kako postati učitelj ?

Ko se odločate za poklic učitelja imate na izbiro poučevanje enega ali dveh predmetov. Na Oddelku za tehniko ponujamo obe možnosti:

Študijski program je namenjen vsem tistim, ki želijo poučevati samo tehniko. Ker je študijski program 2. stopnje, morajo imeti kandidati dokončano 1. stopnjo ustrezne študijske smeri (glej natančni vpisni pogoji). Po končanem študiju postaneš učitelj tehnike z nazivom magister profesor tehnike.

• dvopredmetni pedagoški študijski program Izobraževalna tehnika (1. stopnja in 2. stopnja na Oddelku za tehniko)

Študijski program je namenjen vsem tistim, ki želijo poleg tehnike poučevati še en predmet. Poleg študijskega programa Izobraževalna tehnika je potrebno izbrati želen predmet. Izbirajo lahko med:

na Fakulteti za naravoslovje in matematiko (Univerza v Mariboru). Možna je tudi povezava s teologijo na Teološki fakulteti ali z nekaterimi študijskimi smermi na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru.

Za poklic učitelja je potrebno zaključiti prvo in drugo stopnjo (skupaj 5 let).

Več informacij o poklicu učitelja na Pedagoški center FNM UM.

Zloženka - Brošura (pdf, 1MB)